Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.5.2018 Aronek oslavil své kulaté desáté narozeniny .Přejeme mu všichni vše nejlepší .

Aronek  se nominoval na MSR .

20.- 21.6.2015 Stříbřec Derby ČR 2015 : KZPR I cena 7. místo 417 bodů : kromě 2 trojek Aronek dokončil Derby v 7 letech v samých 4.

10.5.2015 : Specialní výstava retrieverů KCHLS : Don Douglas : V2,res CAC a zde také oficialně převzal titul Klubový šampion. 

KPZ Sloveč -11.10.2014

Aronek mně udělal velikou radost,protože došel v samých 4 a stal se vítězem 4 ročníku KPZ retrievrů .Získal svůj další titul CACT .

 

27.-28.9.2014 : Svatováclavský pohár retrievrů

Aron : celkově se umístil na krásném 6 místě .LZ ve II .ceně limitní známka slídění za 2 a kromě přinášení za 3 vše došel ve 4.
PZ v I .ceně :slídění za 3,přinášení za 3 ostatní ve 4.
Don Douglas : LZ : došel ve III .ceně : opět limitní známka ze slídění za 1, 3x za 3 : chování na stanovišti,poslušnost a přinášení .Ostatní za 4.

 

10.5. -11.5.2014 : Klubová výstava KCHLS -Humpolec .

10.5.2014 dostal Dag  známku výborný bez pořadí a velmi hezký posudek - posuzoval p. Bob Lane ,UK .

11.5.2014 si Dagoušek vyběhal další titul V1,CAC na klubové výstavě a splnil tedy podmínky pro uznání titulu klubový šampion .Ještě si vyběhal Vítěze kraje Vysočina .Krásný  úspěch Dagouše ve velké konkurenci  .Posuzovala paní Sandy Lane,UK.

Atmosfera  byla velmi přátelská ,počasí nádherné a vše bylo super. Občerstvovací stan ˇˇEukanubaˇˇ neměl chybu .

6.10.2013:  Klubové podzimní zkoušky slídičů a retrievrů Sloveč : celkový počet bodů 171 ,I.cena CACT ,celkově obsadil 2.místo (12 retrievrů) .

Aronek se tak stává čekatelem českého šampiona práce.

Aronek absolvoval  : 5.10.-6.10.2013 VZPR Dobrá Voda - III.cena celkový počet bodů 324 z 376 .

Limitní známka 1 z poslední discipliny  dohledávka pohozené kachny .  Ostatní discipliny šel ve známkách 3-4 .Po celé 2 dny nás posuzovali rozhodčí  p. Řezníček a p. Špiroh .

První  den  : práce v lese -vše ve známkách 4 ,kromě chování na stanovišti -3  - panička šla na jistotu - upoután na řemeni .

Druhý den : práce na poli : zde již máme 2x za 3 : marking a poslušnost ,ostatní ve 4,

práce ve vodě : handling -o 1 sekundu nám nevyšel čas -Aronkův rozvážný vstup do vody -tedy za 3 ,kachna z hluboké vody za 4 a již zmíněná dohledávka za 1  .

Přinášení celkově : pernatá 3,kachna 4,srstnatá 4.

28.-29.9.2013 : Svatováclavský pohár retrievrů

Podzimní zkoušky a lesní zkoušky

Aronek se v celkovém pořadí umístil na 2. místě - celkový počet bodů - 379  .

PZ : 179 bodů I.cena ,LZ : 200 bodů II cena .

11.9.2013 : Don Douglas - Dag - získal titul Český šampion

31.8.2013 PZ Luštěnice - Dagoušek splnil poslední podmínku k získání titulu šampion ČR Podzimní zkoušky došel  ve III  ceně  z celkovým počtem 165 bodů .

Bratr Dagouška Don Fabio byl daleko úspěšnější a došel si v I ceně a s plným počtem bodů pro 1. místo a pohár  -vůdce Jaroslav Mach .

 

24.8.2013 : Aronek obstál na LZ OMS Plzen ve II ceně. Nos 4 ,barva 4.Celkově se umístil z 205 body  na 4. místě z 9.

19.8.2013 oslavil Dagoušek své třetí narozeniny .

20.7.2013  : Interdog Bohemia -Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav-posuzoval Dr.Gyorgy Tesics ,H : Dag obdržel opět známku výbornou a ve velké konkurenci 11 psů obsadil třetí místo- V3.Posudek : typical representivem with enough bones substance, excellent head ,long neck level back,excellent arm angulation,good position of upper arm,enough deep chest , typical hind legs angulation,in movement should be more powerfull,excellent presentation , typical character 

 

1.6.2013  : Klubová výstava retrieverů -Konopiště -posuzovala Mrs.Ann Hagger - Dag obdržel  známku výbornou , velmi pěkný posudek a probojoval se mezi  užší výběr 6 psů z veliké  konkurence 19 psů . 

Tento pes vyniká v přední konstrukci .Dostatek zadní partie. Velmi pěkný rámec .Velmi pěkná hlava ,jemný výraz. Krátký v bedrech .Vypadá velmi dobře .

Opět měl Dagouš smůlu , před výstavou si rozřízl tlapku .Sice ráno vypadalo ,že úraz  nebude patrný , ale v deštívém , bahnitém terénu se mu rána bohužel zhoršila ,což se také projevilo na jeho pohybu. Spíše nepohybu. Počasí nám tedy vůbec nepřálo ,ale i tak jsme si den  užili díky páníčkům Argouše -Argo  z Liblických Rákosin ,který na klubové výstavě zabodoval a ve třídě vítězů se umístil na krásném 3 místě.

4.5. 2013 jsme  se s Dagem opět zúčastnili  XXIV.Mezinárodní výstavy psů v Letňanech - posuzoval Petr Studeník a vyběhali si 2 místo s výsledkem V2,rec CAC .  

Vzhledem k tomu ,že  na prvním místě se umístil Don Pepper -Zlatá Kudrnka a získal titul V1,CAC ,ale má již přiznaný titul Český Šampion má tímto také Dagoušek splněny výstavní podmínky pro přiznání tohoto titulu .

9/2012 :  Dag nám již také dospěl a po splnění  všech podmínek se stává   chovným psem.

Dnes 19.8.2012  slaví náš Dagoušek své druhé narozeniny. Přejeme mu hlavně hodně štěstíčka ,zdravíčka a mnoho štěstných psích let. Fotečka bohužel z technických důvodů nelze vložit.

Zdravíme všechny početné sourozence zejména Doníka -koníka a Desirku a všem přejeme vše nejlepší a také  hodně zdravíčka.

 

17.6.2012 jsme opět  vyrazili tentokráte i s Aronkem na klubovou  výstavu  retrívrů -posuzovala paní Margaret Woods 

Ve třídě šampionů se vystavoval Aronek ,který byl oceněn známkou výborný a  probojoval se ve velké konkurenci  mezi nejlepších pět  psů  ve třídě šampionů

V mezitřídě se opět vystavoval Dag ,který obdržel velmi krásný posudek a   ocenění V3.

16.6.2012 jsme se  s Dagem vydali na další  výstavu , kde opět zazářil a i přes tropické teploty si vyběhal nejen krásný posudek , ale i svůj sedmý titul CAC .

16.6.2012 : Speciální výstava retrieverů -rozhodčí Lynn Kipps - mezitřída V1,CAC

Posudek : nádherné vzezření psa,milá hlava a výraz ,čistý krk s dobrým posazením ramen ,dobré přední a zadní úhlení ,dobře osvalené tlapy  ,v srsti ,krásný uvolněný pohyb,s dobrým stylem vedení ,krásné nesení hlavy a ocasu,dobré držení těla   

 

Minulý víkend jsme absolvovali náročný výstavní maraton , který byl pro nás velmi úspěšný.

První den  jsme si užili  při krásném letním počasí na Slovensku v Senci národní výstavu 8.6.2012  , kterou posuzoval p. Kašpar ,kde  se Aronek  po delší odmlce vystavoval ve  třídě pracovní a obdržel známku  V1,CAC.Stává se tak čekatelem šampiona SR .

Dag byl přihlášen do mezitřídy a obdržel od pana rozhodčího známku V2

Následně jsme se přesunuli do Nitry ,kde se konala Mezinárodní výstava -Grand Prix Slovakia 9.6. 2012  ,kam byl přihlášen již jen Dag.

V sobotu 9.6. Dag zabojoval a odnesl si z mezitřídy  nejen krásný posudek,ale  i krásné umístění -pan rozhodčí -  Laszio Erdos HU  

Ocenění V1,CAC,CACIB ,BOB a dokonce  se probojoval do užšího výběru - nejlepších pěti   mezi  BIG FCI-  posuzovala Tatjana Urek SLO.  Tímto se stává čekatelem  ICH a Slovenského šampiona .

Posudek : elegantní vzhled,typická hlava ,pevná horní i dolní linie a zaúhlení,dobrá prezentace,vyhovující koordinace pohybu

Neděle 10.6.2012  byla velmi deštivá ,ale vystavovalo se v halách ,tak nám  deštivé počasí tolik nevadilo .

Dag se opět vystavoval v mezitřídě - posuzoval Per Iversen NO -Dag byl opět oceněn známkou V1,CAC.

Posudek : Pěkný mladý pes,trošku lenivý pohyb,velmi pěkná hlava ,dobrý výraz,dobré zbarvení,dobrá horní linie,dobrá kostra a končetiny ,dobrá prezentace

Dále Dagoušek začal stávkovat a neběhal ,což mu oprávněně pan rozhodčí vytknul. Jinak se mu Dagoušek  velmi líbil.

26.5.2012 se konala Mezinárodní výstava v Litoměřicích : mezitřída  V1,CAC

Za krásného  ,ale pro naše psí kamarády velmi teplého počasí jsme opět vystavovali a s Dagoušem uspěli v mezitřídě s hodnocením V1,CAC -posuzoval Petr Studeník.    

Musím říci ,že pan rozhodčí měl s nasimi  miláčky velkou trpělivost.Ti ,kteří nechtěli běhat ani moc nenutil .Bral velký ohled na velmi teplé počasí , za což mu patří velké uznání.Někdy toto u rozhodčích postrádám.   Přeci jen je na prvním místě jejich pohoda ,a pak až v dáli výstavní postoje a úspěchy.   

Posudek : dospělý pes , dobrý typ i velikost,dobře modelovaná silná hlava ,správná krční linie ,správná klenba žeber, solidní pohyb, standartní osrstění

25.5.2012 Aronek dnes oslavil své  4 narozeniny .Přejeme mu moc dalších psích úspěchů ,hlavně hodně zdravíčka   .

13.5.2012 si Dag  v mezitřídě vybojoval V1,CAC- posuzovala Mrs.Richardson Audrey 

Posudek : roztomilá samčí hlava ,tmavé oči a pigment ,dobré přední úhlení ,dobrá kostra a klouby ,hluboké vyspělé tělo ,dobré úhlení zadních nohou,vyrovnaná horní linie ,krátká roztomilá srst ,dobrý pohyb,

12.5.2012  se Dag  umístil na prvním místě se známkami V1,CAC : posuzoval Mr.Richardson Jim,UK

Obržel i krásný posudek- kvalitní od čenichu až po ocas ,dobrá délka nohou mu dodává vyváženost ,atraktivní hlava se živým pohybem,příjemný ,jemný výraz,dobré přední úhlení ,silná kostra ,velice stylový ,ale přál bych si energičtější pohyb zadních končetin

 

 5.5.2012 Mezinárodní výstava psů Praha -v mezitřídě se Dag umístil na prvním místě se známkami V1,CAC  a vyběhal si i Res.CACIB :posuzovala A.Čečrdlová -tímto se stává čekatelem šampiona ČR.

Dag obdržel i  nádherný posudek : dospívající smetanový pes,velmi pěkný typ,správná síla kostry ,dobře vyvážený,líbivá samčí hlava ,výborný hrudník,pevný hřbet,správně nesený a nasazený trup,výborné tlapky,výborná srst,elegantní pohyb,milý projev 

7.1.2012 VII. Hanácká národní výstava psů - v mezitřídě se Dag umístil na krásném druhém místě v silné konkurenci : posuzovala paní D.Smržová - V2- Res. CAC 

 

1.10.2011 Krásné umístění na Oblastní výstavě v Praha 6 - dosáhl Dag .Posuzovala paní Smržová. Dag se jí moc líbil. Dostal velmi pěkný posudek  : Elegantní stavba těla,typická hlava ,pevný hřbet,prostorný hluboký hrudník,standartní pohyb,standartní srst. Ocenění V1,VTM.

Aronek byl také na výstavu přihlášen- bohužel pro nemoc se nemohl zúčastnit.

Počasí bylo velmi krásné a  atmosfera jak to na oblastních výstavách bývá velmi  přátelská,

19.8.2011 Slaví Dag své  první narozeniny .Blahopřejeme i všem sourozencům a přejeme jen vše nejlepší v jejich psím životě. Těšíme se také na nějakou pořádnou párty.

20.7.2011 Dag úspěšně absolvoval OVVR s celkovým počtem  bodů 211. 

14.6.2011 :  První zdravotní vyšetření Daga dopadlo výborně .Jedná se genetické vyšetření PRCD -progressive retinal atrophy . Result : N/N - znamená bez genetické zátěže tedy zdravý homozygot.  Progresivní retinální atrofie, se projevuje degenerací oční sítnice. Dochází k postupnému odumírání světločivných buněk sítnice.V současné době neexistuje terapie PRA-prcd. Jediný způsob, jak se nemoci vyhnout, spočívá ve vyřazení postižených jedinců z chovu, tedy preferováním geneticky zdravých psů.Tolik ve stručnosti o této genetické vadě.

Krásné umístění Dag vybojoval na Oblastní výstavě  Retriever Klubu ,která se konala  na Konopišti  28.5.2011. Posuzoval Marian Novák . Dag se panu rozhodčímu  velmi líbil . Dostal i pěkný posudek : mladý pes s typickou hlavou ,pevným hřbetem,výbornou mechanikou pobyhu,správným úhlením předních i zadních končetin.Ocenil Daga známkou V1,VT , a tak jsme  postoupili do soutěže o Bis Junnior ,kterou posuzovala paní Alena Čečrdlová  .I zde Dag zabojoval  a dostal ocenění BIS Junior.

Velmi pěkný posudek dostal Dag  od paní rozhodčí  Hoger Susanne na Klubové výstavě  retrívrů v Humpolci  konané 7.5.2011 ,ale oceněn byl známkou nadějný.  

8 měsíční silný samec ,hezké silné tlapy ,velmi dobře vyvinutá stavba těla ,postrádám temperament,docela klidná povaha,velmi hezká srst. 

Velmi dlouho se paní rozhodčí rozmýšlela , chtěla po Dagovi alespon malinko temperamentu .Nutno dodat , že se i snažila ho rozptýlit , ale Dagoušek byl jako spící . Pro chybějící temperament tedy obdržel známku nadějný.

Pravdou je , že druhý den jsem navštívili veterinární kliniku , protože Dag  již nechtěl ani chodit . 

Dostal od paní doktorky 2 injekce na posílení , nic vážného se naštěstí neobjevilo  .

Další  den již běhal jako rybička. Sice nás známka mrzí ,ale důležité je , že Dag je již v pořádku. Doufáme ,že další výstava nebude pro  Daga tak vyčerpávající .

Jarní svod štěnat jsme absolvovali 2.4.2011 ČMMJ OMS Praha-západ .

Hodnocení : typ : typický,zbarvení :jednobarevný,povaha:klidná,výška :60cm,síla kostry:střední,chrup:úplný,barva oka:tmavá,ucho:normální,čenich:normální,skus:nůžkový,kvalita srtsi:standartní. Rozhodčí byla paní Čečrdlová.

 Aronek zatím cvičí na další zkoušky. 

   

 

Náhledy fotografií ze složky Don Douglas z Liblických Rákosin